Forum pracowników sądów.

Witamy na forum pracowników sądów.

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-12-31 17:30:02

lalunka
stażysta

#2 2013-12-31 17:37:56

lalunka
stażysta

Re: Polska Grupa Pocztowa

Coś się u Was już dzieje? Nam po 12.00 już nie pozwolili nadawać "R" na korespondencję. Podobno przyszła na nasz sąd od nowej firmy jedna (słownie:jedna) pula "R", którą mamy używać od czwartku. Dodam tylko, że pracuję w SO w mieście wojewódzkim. Ale bądźmy dobrej myśli.

#3 2013-12-31 17:42:54

bressa
stażysta

od nowego roku awizo sądowe bedzie można odebrać w kiosku!  Max

#4 2013-12-31 18:36:50

logic-3
starszy sekretarz

U nas też o 12 mają odbierać już pocztę. A kurier będzie do nas jechał 80 km img/smilies/smile No Rewelacja. A tak to na razie brak większych informacji : co i jak? Bardzo ciekawie się nowy rok zapowiada img/smilies/smile

#5 2013-12-31 18:40:19

Abi-SR
stażysta

Coś mi się zdaje, że fajnie będzie. img/smilies/hmm

#6 2013-12-31 19:09:28

gedkrogulec
starszy sekretarz

No fajnie będzie - u nas z Wydziału wychodzi dziennie - od 600 - 1000 przesyłek - i to nie tylko miejscowych ale krajowych i też zagraniczne. Nie wiem jak to ogarną? Myślę że nie ma ją świadomości co to jest. A nie wiem jak to będzie z KPC z awizowaniem niedoręczonych przesyłek.

#7 2013-12-31 20:39:56

Abi-SR
stażysta

Obawiam się, że właśnie nie ogarną tego, a przynajmniej na samym początku w tzw. "okresie przejściowym". Przekonamy się już w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin.

#8 2014-01-01 12:03:26

gedkrogulec
starszy sekretarz

http://www1.integer.pl/biuroPrasowe/inp … r,611.html

Będzie masakra - ale ja to mam w d.... Niech ci co to wymyślili się martwią - Myślę że MS znów obarczy winą sądy za przedłużanie terminów. A już adwokaci sobie ostrzą pazury na "doręczenia" z kiosku Ruchu - bo te zapowiadane punkty awizacji to w większości (5000 punktów) kioski  - gdzie Pani Zosia pójdzie na zwolnienie, urlop i kicha - i kto potwierdzi że list leżał 2 tygodnie, miesiąc albo niechcący trafił do kosza. Już widzę doręczenia w sprawach wykroczeniowych bo jak pani Basia sprzedająca piwko da wezwanie do sądu Stefanowi lub któremuś z jego kolesi?. A komornicy jaki raj będą mieli jak ludzie nie będą odbierali przesyłek z sądu a orzecznicy będą klepali "uznać za doręczone" Oni na pewno będą z poczty polskiej korzystali. Pożyjemy - zobaczmy. Ale jak to w sądach jest - TAŃSZE wrogiem w miar dobrego.

#9 2014-01-01 16:13:36

eleonora
stażysta

tylko się cieszyć, już nie mogę się doczekać przyszłych reklamacji doręczonych przesyłek, spółka z o.o. a będzie wpis -doręczono adresatowi. Ciekawe, kto będzie odpowiedzialny za udzielane odpowiedzi, pani z kiosku, czy też jakiś cudny dział infolinii, gdzie za każdym razem będę się łączyć z inną osobą. Bajka!

#10 2014-01-02 18:55:49

supawel
prac. sad
Serwis

Jak w Waszych Sądach działa od dziś wysyłanie korospondencji? U nas dziś nie działało - brak jakichkolwiek wytycznych. A swoją drogą przeklądając stronę nowego naszego doręczyciela (www.pgpsa.pl/) wygląda to bardzo ciekawie a może i nieciekawie. Awizowane przesyłki będzie można odbierać w rozmaitych miejscach począwszy od kiosków Ruchu, salonów kosmetycznych, delikatesów mięsnych, domach weselnych (tak tak, to nie żart) i wielu wielu innych dziwnych miejscach. Z przesyłek sądowych bez ich otwierania można się wiele dowiedzieć np po sygnaturze akt , nazwie wydziału , zwrotce na której jest opisane co jest w środku itp. I moje jedno z pytań jest następujące: czy pani Hela z mięsnego ma prawo żądać dowodu osobistego od osoby odbierającej przesyłkę sądową i czy wogóle może doręczać taką korospondencję?

#11 2014-01-02 19:13:51

logic-3
starszy sekretarz

U nas korespondencja idzie normalnie. Nikt nie czeka, bo nie ma na to czasu.

I tak ku woli ścisłości - Poczta Polska też nie wszędzie miała swoje placówki i podobnie jak PGP korzystała z usług ajentów - sklepów, stancji benzynowych img/smilies/smile

#12 2014-01-02 20:13:44

ankap
starszy sekretarz

U nas idzie korespondencja normalnie, wczoraj zmieniłam w ustawieniach opis na Kopertach (nie ma już umowy z pocztą).
Mnie zastanawia jedno pytanie - do której w tym kiosku ruchu będę mogła odebrać to awizo ??? Bo poczta u mnie w tygodniu czynna do godziny 19 a kiosk ruchu ?? Przecież ludzie pracują w różnych godzinach.
Ciekawa jestem jeszcze w którym kiosku ruchu będzie to awizo u mnie zostawione? tym bliżej domu, czy może w centrum miasta gdzie będę musiała się cofnąć po pracy z domu do miasta by sprawdzić co to przyszło ? (a jeśli pani już zamknęła kiosk??)

Gdzie na tej stronie http://www.pgpsa.pl mam sprawdzić jakie PUNKTY kiosków są obsługiwane w mojej miejscowości ??

#13 2014-01-02 20:15:22

ankap
starszy sekretarz

Ooooo znalazłam 5 punktów do odbioru ewentualnego awiza mam.
Ale nigdzie nie pisze w których godzinach pracują te punkty ?!?!

#14 2014-01-02 21:29:08

nomu
referent

U nas nie było wysyłki 31 grudnia, a dzisiaj 02.01. dopiero ok godziny 12 dostaliśmy naklejki z kodami paskowymi, ichnijszymi R-kami. Mamy naklejać je na kopertę, jeden pasek na zwrotkę i jeden pasek na koperte gdziekolwiek. Podobno to tymczasowe rozwiązanie, ale z tego co wiem poczta też miała takie naklejki z rkami i chyba sama sobie naklejała.

#15 2014-01-02 21:33:56

kierowniczka
sekretarz

u nas w mieście (35 tys. mieszkańców) znalazłam że sa 4 punkty w tym jeden w sklepie spożywczym ;/

#16 2014-01-02 21:37:13

nomu
referent

Też sprawdziłam moje miasto, punktów nawet dużo, większość to kioski ruchu, ale znalazł się też sklepy img/smilies/yikes Ciekawe jak to będzie działać. I jak majądziałać te całe awizomaty. Czyli dostaje ktoś pismo z sądu i w awizomacie może odebrać je ktokolwiek?

#17 2014-01-02 22:14:22

logic-3
starszy sekretarz

ankap napisał(a):

Ciekawa jestem jeszcze w którym kiosku ruchu będzie to awizo u mnie zostawione? tym bliżej domu, czy może w centrum miasta gdzie będę musiała się cofnąć po pracy z domu do miasta by sprawdzić co to przyszło ? (a jeśli pani już zamknęła kiosk??)

Tyle przesyłek dostajesz z Sądu lub Prokuratury?

nomu napisał(a):

Mamy naklejać je na kopertę, jeden pasek na zwrotkę i jeden pasek na koperte gdziekolwiek. Podobno to tymczasowe rozwiązanie, ale z tego co wiem poczta też miała takie naklejki z rkami i chyba sama sobie naklejała.

My z poczty sami naklejaliśmy.

nomu napisał(a):

Ciekawe jak to będzie działać. I jak majądziałać te całe awizomaty. Czyli dostaje ktoś pismo z sądu i w awizomacie może odebrać je ktokolwiek?

Tak jak paczkomaty z Inpostu. Dostajesz kod do skrzynka poprzez sms i idziesz do paczkomatu (awizomatu) i odbierasz przesyłkę.
Osobiście bym nie liczył szybko na te rozwiązanie. Po kosztach wygrali przetarg i co na własny koszt sieć awizomatów postawią, że o E-zwrotkach już nawet nie wspomnę? Nie sądzę.

#18 2014-01-02 22:36:23

DżejBi
sekretarz

He, he, he, u mnie we wsi nawet jest w sklepie, nie będę musiał w środę dymać prędziutko na pocztę kilkanaście kilosów img/smilies/big_smile

Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota.

#19 2014-01-03 14:14:02

Aneczka
prac. sad

Po pierwszym dniu jestem lekko zdołowana....
Około godziny 8 dostaliśmy informację, że możemy na biurze podawczym odebrać naklejki (informacja  o tym, że sami będziemy naklejać nadeszła wczoraj po południu). Na cały sąd nadeszła jedna szpula naklejek. Z każdego wydziału ktoś musiał przyjść i sobie oderwać kawałek. Nam naklejki skończyły się już koło 10.....nie wiem czy to wina mojego sądu, że tyle zamówili, czy nowa poczta tyle nam nadesłała....nie dostaliśmy też naklejek na przesyłki zagraniczne, a miały dziś pilnie wyjść listy z wydziału...

Ostatnio edytowany przez Aneczka (2014-01-03 15:01:15)

#20 2014-01-03 15:53:12

offca82
prac. sad

Ja wam mówię, ksiądz z ambony na mszy będzie mówił kto ma wezwanie do odebrania u pani "Heli" w sklepie img/smilies/big_smile

#21 2014-01-03 19:44:16

Henio
stażysta

u nas sytuacja jak u Aneczka
ale przy pomocy nowej poczty moga też wysyłać listy do sądu, a dzisiaj w korespondencji która wpłynęła miałem jeden list z tej nowej poczty (poznałem po ich numerach nad) i na kopercie nie ma żadnej pieczątki datownika, a przecież dla nas liczy się data stempla <szok>

#22 2014-01-03 19:52:49

eleonora
stażysta

offca82 napisał(a):

Ja wam mówię, ksiądz z ambony na mszy będzie mówił kto ma wezwanie do odebrania u pani "Heli" w sklepie img/smilies/big_smile

Podoba mi się ten pomysł img/smilies/trink39

Natomiast pomysł nowego dręczyciela - poroniony! Reklamacje w formie internetowego zapytania, już widzę jak dostaję odpowiedź, że nie wiedzą czy osoba odbierająca przesyłkę byłą osobą upoważnioną do reprezentacji, a to oznacza, że będę wysyłać po raz kolejny i kolejny i kolejny przesyłke do tej samej spółki, pewnie tak w nieskończoność, aż za którymś razem wreszcie jedna z osób pracująca w tymże sklepie się tego nauczy. A potem będą kolejne akta i kolejny sklepik do nauki.....

#23 2014-01-03 20:07:08

logic-3
starszy sekretarz

Henio napisał(a):

ale przy pomocy nowej poczty moga też wysyłać listy do sądu, a dzisiaj w korespondencji która wpłynęła miałem jeden list z tej nowej poczty (poznałem po ich numerach nad) i na kopercie nie ma żadnej pieczątki datownika, a przecież dla nas liczy się data stempla <szok>

Wysyłać można poprzez PGP, ale z tego co się orientuję to tylko Poczta Polska jest upoważniona do dawania "gwarancji na stempel z datą". Więc jeśli ktoś chce nadać przesyłkę i chce by termin doręczenia do sądu był datą stempla pocztowego, to musi to uczynić za pomocą Poczty Polskiej img/smilies/smile

#24 2014-01-03 20:10:27

sekrataerka_adm
prac. sad

Ja również walczę z PGP. Naklejanie R i przyklejanie w 4 różnych miejscach to porażka, kilka godzin wyjętych z dnia pracy... Dopiero 2 dzień funkcjonowania poczty a ja niczego w ciągu dnia nie jestem w stanie zrobić prócz zajmowania się pocztą. Jak naradzie cofamy się

#25 2014-01-03 21:30:52

cuile
sekretarz

logic-3 napisał(a):

Henio napisał(a):

Wysyłać można poprzez PGP, ale z tego co się orientuję to tylko Poczta Polska jest upoważniona do dawania "gwarancji na stempel z datą". Więc jeśli ktoś chce nadać przesyłkę i chce by termin doręczenia do sądu był datą stempla pocztowego, to musi to uczynić za pomocą Poczty Polskiej img/smilies/smile

Dokładnie tak jak pisze logic. Dla pism składanych do sądu dalej obowiązuje operator wyznaczony w rozumieniu ustawy prawo pocztowe czyli Poczta Polska SA.
Będzie cyrk na kółkach, bo ludzie się pogubią w tym wszystkim, oni dostają od nas przesyłki od "prywaciarza" a sami są zmuszeni skorzystać z poczty polskiej, jeśli zależy im na dacie stempla a nie dacie wpływu na biuro podawcze img/smilies/stupid2

Stopka forum